Třídění bioodpadu a neukáznění spoluobčané

Díky neukázněným spoluobčanům, kteří házejí do kontejneru na bioodpad pytle s odpadem komunálním obec hradí náklady na tuto likvidaci zvlášť, což do dnešního dne činí již 6 050,- Kč. Žádáme neukázněné spoluobčany, aby tento odpad házeli do svých nádob na komunální odpad či si vyzvedli pytle, označené svozovou společností, na komunální odpad na obecním úřadě, tyto pytle budou odvezeny v den svozu komunálního odpadu, což je každé pondělí.

Společnost N&N Košátky zajišťuje odvoz bioodpadu pro naši obec zcela zdarma, pokud však bude docházet k nutnosti třídění bioodpadu od odpadu komunálního bude tato služba zpoplatněna.

Co patří do bioodpadu ze zahrady?
trvaní hmota, plevel, košťály i celé rostliny, seno, sláma, listí, dřevní hmota, hobliny, popel ze dřeva, větve

Co patří do bioodpadu z domácností?
jádřince, pecky z ovoce, listy a nať ze zeleniny, skořápky z vajíček a ořechů, slupky z citrusových plodů, zbytky pečiva a obilnin, kávový odpad, čajový odpad a čajové sáčky, vlasy, peří, piliny, zbytky svíček

Co nepatří do bioodpadu?
papír, tetrapack, plasty, sklo, kovy, textil, léky, barviva, guma, saponáty, čistící prostředky, baterie, minerální oleje

Kde nás najdete (» mapa)