Národní svatováclavská pouť 2019

 

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (pouť 2019.docx)pouť 2019.docx165 kB

 

V sobotu 5. 10. 2019 a v neděli 6. 10. 2019 budou prováděny kominické práce na komínech. Zájemci se mohou hlásit osobně na obecním úřadě, telefonicky 326 971 008 nebo SMS zprávou na tel. 604 225 567. Práce bude provádět pan Juna. Cena 500,- Kč. Maximální počet zájemců na jeden den je 15.

Vážení spoluobčané, připomínáme, že v brzké době bychom všichni měli mít hotovou elektroinstalaci u svých nemovitostí pro čerpadlo kanalizace včetně revizní zprávy.
http://lhotanadlabem.cz/…/kanali…/1665-stavebni-pripravenost
V první polovině září začne vystrojování šachet technologií, a u toho je potřeba revizní zprávu mít.

Zprávu o revizi odevzdávejte do kanceláře na obecním úřadě, vhozením do poštovní schránky obecního úřadu. Děkujeme.

Začíná 9. září přijímat jablka a vydávat letošní mošt, a to každé pondělí od 13 - 17 hodin. Bližší informace na tel. 603 809 640.

Attachments:
FileFile size
Download this file (MOŠTÁRNA plakát.doc)MOŠTÁRNA plakát.doc103 kB

 

Dopravní kartu Lítačka, se kterou můžete již téměř rok cestovat pohodlně po Praze a Středočeském kraji, zařídíte nově i vašim potomkům pohodlně na pár kliknutí z domova a nebudete muset trávit čas ve frontách ve Škodově paláci.

 

Novinku, která rodičům a zákonným zástupcům ušetří spoustu času, zavádí správce a provozovatel regionálního dopravního systému PID Lítačka, Operátor ICT, a. s., i v návaznosti na podněty právě ze strany rodičů, kteří byli do současné doby nuceni dětem mladším 15 let zařizovat kartu Lítačka osobně v kontaktním centru ve Škodově paláci. Zařízení karty, její správa a nakupování kupónů pro děti tak je nově možné kompletně zařídit prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz.

 

„Zařízení Lítačky přes internet spouštíme ještě před začátkem nového školního roku, abychom rodičům co nejvíce ušetřili čas a starosti. Se zavedením této novinky tak bude možné kartu Lítačka kompletně spravovat prostřednictvím internetu,“ uvádí Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, která má provoz a rozvoj dopravní karty Lítačka na starosti.     

Před zavedením této novinky se museli rodiče a zákonní zástupci dětí fyzicky dostavit na přepážky do Škodova paláce, aby ověřili věk a identitu dítěte. Tyto údaje jde tedy nově ověřit prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz, a to nahráním oskenovaného občanského průkazu žadatele nebo doplněním informací o zákonném zástupci dítěte (nahráním rodného listu dítěte). 

 

Jaké dokumenty jsou k zařízení Lítačky pro vaše dítě potřeba?

V případě, že chcete zařídit kartu Lítačka dítěti, které je starší než 13 let, ale zároveň mladší než 15, máte možnost doplnit údaje o zákonném zástupci nebo nahrát doklad totožnosti (občanský průkaz či cestovní pas) dítěte.

Pokud žádáte o kartu Lítačka pro dítě mladší než 13 let, musíte doplnit údaje o zákonném zástupci a nahrát potřebné dokumenty: občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte. 

Všechny požadované dokumenty lze do e-shopu nahrát buď přímo ze souboru, nebo pomocí fotoaparátu (webkamery). 

Jízdní řády linky č. 669 platné od 1. září 2019

Platí od neděle 1. září 2019. Jízdní řády jsou ovlivněny uzavírkami v Brandýse (ulice Pražská) a na silnici II/610 u obce Dřevčice. Pro zajištění návazností a prokladů došlo k úpravám prakticky na všech linkách v oblasti Brandýsa nad Labem.

Attachments:
FileFile size
Download this file (linka 669 1. září 2019.pdf)linka 669 1. září 2019.pdf81 kB

Oznamujeme,

že z důvodu čerpání dovelené bude v termínu od 15. 7. 2019 do 19. 7. 2019, dále pak od 29. 7. do 2. 8. 2019 obecní úřad zcela uzavřen. V případě neodkladných záležitostí volejte pana místostarostu Ondřeje Kolínského tel. 731 554 167.

 

Děkujeme za pochopení a přejeme všem krásné, pohodové prázdniny!!!! 

Attachments:
FileFile size
Download this file (úprava úředních hodin.docx)úprava úředních hodin.docx255 kB

Rok 2019 je opět povinným rokem revizi kotlů. Nabídka Domu Kotlů -  cena je 600 Kč +DPH při počtu minimálně 10 zájemců.

Zájemci se mohou hlásit na obecním úřadě, SMS zprávou na tel. 604 225 567, emailem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 326 971 008, vhozením lístečku (s uvedením jména, adresy, telefonního kontaktu) do schránky obecního úřadu.

 

 

Praha 10. července 2019 – Od konce podzimu letošního roku dojde k postupnému úplnému ukončení platnosti karet Opencard, na které již nebude možné v rámci regionálního dopravního systému PID Lítačka v Praze a Středočeském kraji cestovat. Všichni cestující, kteří ještě mají na staré Opencard nahrané kupóny, si mohou kartu vyměnit již dnes za Lítačku, a to zdarma a pohodlně na pár kliknutí na e-shopu pid.litacka.cz.

 

Letošní rok bude v pražské hromadné dopravě a ve veřejné dopravě ve Středočeském kraji ve znamení definitivního konce dopravní karty Opencard. Od začátku léta bude každý měsíc postupně končit platnost asi 5000 kartám. Doporučujeme proto všem cestujícím, aby využili možnost vyměnit si propadající červenou kartu za Lítačku. Výměnu karty lze provést jednoduše a zdarma na stránkách pid.litacka.cz a novou kartu si mohou cestující nechat doručit až domů, a to bez jediné návštěvy klientského centra Lítačky ve Škodově paláci či kontaktních prodejních míst Dopravního podniku. 

 

Chceme cestujícím výměnu karet co nejvíce ulehčit, a proto doporučujeme výměnu provést prostřednictvím internetu, kde lze kartu vyměnit na pár kliknutí. Cestující tak nebudou muset čekat ve frontě ve Škodově paláci, kde se standardně výměna karet provádí,uvedl Michal Fišer, generální ředitel pražské městské společnosti Operátor ICT, která má správu a provoz dopravní karty Lítačka na starosti.

Cestující v hlavním městě a ve Středočeském kraji si kromě karty Lítačka mohou své dlouhodobé časové kupóny nahrát rovněž na bezkontaktní bankovní karty Visa a Mastercard či na In Kartu Českých drah. V blízké době navíc přibude možnost nahrát si dlouhodobé časové kupóny do mobilní aplikace PID Lítačka a při cestování po Praze a Středočeském kraji se tak prokazovat pouze prostřednictvím obrazovky mobilního telefonu.

Attachments:
FileFile size
Download this file (TZ - Vymena Opencard za Litacku.docx)TZ - Vymena Opencard za Litacku.docx52 kB

Přijede pouť - 24. - 25. srpna 2019, hřiště Lhota

Pouť svá kola roztáčí vždy v 11:00 hodin.

Vodní autodrom, skluzavka Aladin, dětský koutek, Jumping Spiderman, dětský manéžkový kolotoč, dětský vláček, houpačka lodičky, cukrová vata.

Attachments:
FileFile size
Download this file (Přijede pouť 24.pdf)Přijede pouť 24.pdf672 kB

Výsledky voleb do EU 24. - 25. 5. 2019 v naší obci 

Attachments:
FileFile size
Download this file (VÝSLEDKY VOLEB EU.docx)VÝSLEDKY VOLEB EU.docx13 kB

Kde nás najdete

Kde nás najdete (» mapa)
Boleslavská 47,277 14 Lhota (okres Praha - východ)
telefon: 326 971 008, fax: 326 971 008
email: obec.lhota@iex.cz

Úřední hodiny obecního úřadu a podatelny

Úterý 08.00-12.00  
Středa 08.00-11.00 14.00-18.00
Čtvrtek

17.00-19.00 starostka, místostarosta

Staré stránky obce Lhota

Zastupitelstvo

Starostka: Ing. Radka Kratochvílová
  mobil: 604 225 567
Místostarosta:

Ondřej Kolínský
mobil:
731 554 167

Členové zastupitelstva: Ing. Jiří Coufal
  Ing. Pavel Dvořák
  Ing. Ivana Kolínská
  Ondřej Kolínský
  Ing. Radka Kratochvílová
  Jitka Landová
  Pavel Stránský

Úřad

Účetní: Bc. Petra Plotnárková
Kronikář: Jan Krkavec

Výbory a komise při OÚ 

finanční výbor předseda: Ing. Jiří Coufal
kontrolní výbor předseda: Pavel Stránský