HLEDÁ SE JAGDTERIÉR BROK
Ztratil se v Kostelním Hlavně 28.2.

8 let, kastrovaný, zjizvený hřbet čumáku, tetování v uchu 19988, čipovaný (Chris z Řezbova dvora)

Volejte kdykoli 777 91 91 58 nebo 773 91 91 08

Attachments:
FileFile size
Download this file (HLEDÁ SE JAGDTERIÉR BROK-2.docx)HLEDÁ SE JAGDTERIÉR BROK-2.docx103 kB

Od pondělí 8. března 2021 budou omezeny i tzv. školní autobusové spoje, a to v souvislosti s uzavřením škol a školek. Jedná se tedy o spoje, které mají v příslušné časové poznámce uvedeno, že nejedou v období letních či vánočních prázdnin. Znovuzavedení těchto spojů se předpokládá v době alespoň dílčího obnovení prezenční školní docházky – v tuto chvíli předpokládáme datum 5.4.2021.

Nadále pak zůstávají omezeny večerní autobusové spoje, kdy poslední z nich zajišťují odvoz cestujících z výchozích zastávek do 23. hodiny a rovněž jsou zrušeny noční autobusové linky.

Doprava na železnici je i nadále ve stávajícím režimu, nově dochází pouze ke zkracování souprav vlaků.

Výše uvedená omezení budou zanesena v celostátních vyhledávačích dopravního spojení (např. www.idos.cz<http://www.idos.cz/>). Ve fyzické podobě pak budou vyvěšena na zastávkách veřejné dopravy a dále v elektronické podobě na webových stránkách www.pid.cz<http://www.pid.cz/> nebo v aplikaci PID Lítačka.

Středočeský kraj spustil nový informační web - vše o očkování

Najdete zde informace o podmínkách a očkování v našem regionu, odpovědi na základní otázky, seznam očkovacích míst i užitečné kontakty.

Stránka obsahuje informace o podmínkách a očkování v kraji, odpovědi na základní otázky, seznam očkovacích míst i užitečných kontaktů.

Nejen pro média je určena část věnovaná statistikám z oblasti očkování.

Kraj dále zveřejnil na svém Youtube kanálu první z videí z nového seriálu bojujícího proti dezinformacím v oblasti očkování.

Občané mohou nově také využít linky 800 124 111, kterou provozujeme ve spolupráci se společností Chytrá péče. Na této lince jim asistenti pomohou překonat případné obtíže s registrací.

Pro občany Středočeského kraje, kteří potřebují poradit v oblasti očkování, je ve všední dny v době 8-17 k dispozici informační linka 800 710 710.

Dotazy lze směřovat také na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Usnesení vlády č. 216 Krizové opatření o omezení volného pohybu s účinností od 1. do 21. března 

  • vzor čestného prohlášení v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word

V příloze nejčastější otázky a odpovědi k opatření volného pohybu.

Pokud budou občané obce potřebovat vytisknout některý z formulářů obraťte se na starostku obce tel. 604 225 567.

POZOR Ordinace Chrást je okres Mělník, pokud se vydáte k lékařce do Chrástu je nutné mít vytištěný formulář cesta mimo okres (naše obec je okres Praha východ), stejně tak k lékařům do Prahy, nutné mít vytištěný Doklad podle bodu IV. usnesení vlády č. 216 ze dne 26. února 2021 (formulář cesta mimo okres).

Attachments:
FileFile size
Download this file (otázky_a_odpovědi-1.docx)otázky_a_odpovědi-1.docx27 kB

Vyjádření k situaci a jednání se spol. Jezero Lhota

Attachments:
FileFile size
Download this file (Jezero vyjádření.pdf)Jezero vyjádření.pdf421 kB

Informační leták - výsledek testu pozitivní

Informační leták - Výsledek testu negativní

Leták omezení sociálních kontaktů (vloženo 16.11.2020)

 

  • vzor čestného prohlášení v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word

 

v příloze výsledky z mimořádného jednání vlády 26. 2: 2021, vyhlášení nového nouzového stavu a přijatá krizová opatření:

Usnesení vlády č. 196 Vyhlášení nouzového stavu od 27. února na 30 dnů (Důvody pro vyhášení nouzového stavu a popis epidemiologické situace)

Usnesení vlády č. 197 Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 27. do 28. února

Usnesení vlády č. 198 Krizové opatření o omezení volného pohybu s účinností od 27. do 28. února

Usnesení vlády č. 199 Krizové opatření o omezení provozu orgánů veřejné moci a správních orgánů (odůvodnění usnesení č. 199)

Usnesení vlády č. 200 Krizové opatření o omezení provozu škol a školských zařízení s účinností od 27. února do 21. března

Usnesení vlády č. 201 Krizové opatření o zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb (odůvodnění usnesení č. 201)

Usnesení vlády č. 202  Krizové opatření o vycházkách v zařízeních sociálních služeb (odůvodnění usnesení č. 202)

Usnesení vlády č. 203  Krizové opatření o zákazu návštěv ve vazebních věznicích, věznicích a detenčních ústavech (odůvodnění usnesení č. 203)

Usnesení vlády č. 204 Krizové opatření o omezení volného pohybu osob při vstupu na území okresů Cheb, Sokolov a Trutnov s účinností od 27. do 28. února

Usnesení vlády č. 205 Krizové opatření k zajištění kritické infrastruktury (odůvodnění usnesení č. 205)

Usnesení vlády č. 206  Krizové opatření o pracovnělékařských prohlídkách (odůvodnění usnesení č. 206)

Usnesení vlády č. 207 Krizové opatření o provozu krematorií (odůvodnění usnesení č. 207)

Usnesení vlády č. 208 Krizové opatření o usnadnění výplaty sociálních dávek (odůvodnění usnesení č. 208)

Usnesení vlády č. 209 Krizové opatření o provozu datových schránek zdarma (odůvodnění usnesení č. 209)

Usnesení vlády č. 210  Krizové opatření o možnosti urychlení změny zaměstnavatele pro cizince pobývající v ČR (odůvodnění usnesení č. 210)

Usnesení vlády č. 211 Krizové opatření o zabezpečení a organizaci poskytování sociálních služeb (odůvodnění usnesení č. 211)

Usnesení vlády č. 212 Krizové opatření o určení pověřených škol k zajištění péče o děti vybraných pracovníků ve věku 2 až 10 let s účinností od 27. února do 21. března (odůvodnění usnesení č. 212)

Usnesení vlády č. 213 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví o podmínkách vstupu do ČR (celé znění nařízení Ministerstva zdravotnictví)

Usnesení vlády č. 214 Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení ochranných prostředků dýchacích cest od 1. března
(celé znění nařízení Ministerstva zdravotnictví)

Usnesení vlády č. 215  Zajištění a organizace vyčlenění prostor s lůžkovou kapacitou pro izolaci osob nakažených koronavirem
(odůvodnění usnesení č. 215)

Usnesení vlády č. 216 Krizové opatření o omezení volného pohybu s účinností od 1. do 21. března 

  • vzor čestného prohlášení v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word

Usnesení vlády č. 217 Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 1. do 21. března

Dále v příloze postupuji částku Sbírky zákonů č. 38/2021 obsahující pandemický zákon přijatý v souvislosti s pandemií Covid-19.

Zdroj zde: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-mimoradneho-jednani-vlady-26--unora-2021-186956/

Tisková konference s přehledem opatření zde:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3275884-vlada-schvalila-novy-nouzovy-stav-platit-bude-od-soboty-potrebuje-ho-pro-zakaz

 

Jízdní řád linky PID 669 od 4. ledna 2021. Jedná se o obnovení provozu po vánočních prázdninách. Večerní omezení provozu zůstává zatím do odvolání v platnosti.

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (linka 669 4.1.2021.pdf)linka 669 4.1.2021.pdf478 kB

Sdílíme prosbu, gratulujeme k úspěchu, přejeme hodně štěstí!

Vážení Lhoťané, dovolte mi vás všechny oslovit v této nelehké době alespoň s jedním velmi příjemným úspěchem. Jabloň z Machovské Lhoty na Náchodsku postoupila do evropské soutěže o evropský strom roku. Veškeré informace k podpoře najdete níže a já přeposílám na žádost zástupců ze Lhoty. Držme stromu palce.

S pozdravem a přáním všeho dobrého Tomáš DROBNÝ, starosta obce Kostelní Lhota

Hlasovat lze na webu www.evropskystromroku.cz. Je nutné vybrat 2 stromy a poté zadat e-mailovou adresu, na kterou vám přijde potvrzovací zpráva, ve které musíte hlasy potvrdit.

Jabloň do republikového kola soutěže, které předcházelo tomuto evropskému, nominovala MAS Stolové hory ve spolupráci s místními nadšenci. Pekly jsme štrůdly, vymýšlela a natáčela tematická píseň; lidé se vzájemně poznávali a mezigeneračně tmelili. Říjnový výsledek byl překvapením. Jabloň mezi obřími lípami nebo staletými duby vyhrála. A tím pádem postoupila do soutěže o titul starého kontinentu. Jabloň navíc odkazuje na to, jak důležité jsou staré odrůdy ovocných stromů a jejich historie spojená se vzpomínkami, regionální soběstačnost nebo nové výsadby. Bližší informace k jabloni je možné zhlédnout v následujícím videu: https://www.youtube.com/watch?v=rbUagvjwPXo.

 

Děkujeme za pomoc