Kontrola zákazu vjezdu v obci Lhota

MĚLNICKO - Návštěvníci jezera Lhota parkují na nedovolených místech v obci.

Řidiči si vůbec neuvědomují, že nerespektováním zákazových značek se nejen dopouštějí protiprávního jednání, ale mnohdy znemožňují průjezd složek IZS, např. hasičů, kteří v letním období velmi často vyjíždějí k zahoření trávy. Komplikace způsobují také majitelům domů, chat a chalup, před jejichž vraty auta parkují.

Právě na tyto hříšníky se zaměřili v pátek 16. července 2021 policisté z Obvodního oddělení Kostelec nad Labem. Ve spolupráci s hlídkami policistů z krajského oddělení silničního dohledu a dopravního inspektorátu Mělník kontrolovali při dopravně bezpečnostní akci mimo jiné dodržování zákazu vjezdu, mimo dopravní obsluhu, v obci Lhota.

Zastavili desítky řidičů, přičemž většina z nich měla oprávněný vjezd. Přesto byli odhaleni i hříšníci, kteří zákaz vjezdu porušili, za což jim byla na místě udělena pokuta s horní hranicí 2000 Kč. Policisté zjistili také jednoho řidiče, který měl platný zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policie ČR apeluje především na návštěvníky jezera Lhota, aby nevjížděli do ulic se zákazem vjezdu a k odstavení svých vozidel využili k tomu určené parkoviště přímo u jezera.

Policisté budou v obci Lhota i nadále kontrolovat dodržování zákazu vjezdu a správnost parkování.

Attachments:
FileFile size
Download this file (Lhota kontroly.pdf)Lhota kontroly.pdf383 kB

Kde nás najdete (» mapa)
Boleslavská 47,277 14 Lhota (okres Praha - východ)
telefon: 326 971 008, fax: 326 971 008
email: obec.lhota@iex.cz

Úřední hodiny obecního úřadu a podatelny

Pondělí   07.30 - 14:30
Středa 07.30-11.00 14.00-18.00
  po předchozí domluvě i mimo tuto dobu

Zastupitelstvo